Gabinet Terapii Dzieci - Michał Tuczapski
ul. M. Sienickiego 8 | 22-300 Krasnystaw | woj.lubelskie | email: gabinetterapiidzieci@op.pl | tel: 697640600, 603764714 | NIP: 5641678655
   Home      Nasza oferta      Kinesiotaping

Kinesiotaping

Stosunkowo niedawno powstała metoda walki z bólem oraz schorzeniami między innymi kręgosłupa czy mięśni, nazwana kinesiotapingiem. Polega ona na oklejaniu poszczególnych części ciała plastrami o specjalnej strukturze, co ma na celu zredukowanie napięcia mięśni, a także zniwelowanie odczucia bólu.

Plastrowanie dynamiczne (bo tak inaczej nazywa się ta metoda) ma działanie wielokierunkowe. Wpływa przede wszystkim na mięśnie i stawy, ponieważ wspomaga ich regenerację i pracę, jednocześnie nie ograniczając zakresu ruchu, a nawet go ułatwiając i zwiększając.

Dodatkowo wspiera działanie układu limfatycznego, co jest wskazane przy powstawaniu krwiaków, obrzęków czy nawet stanów zapalnych. Pomaga także zmniejszyć ból, ponieważ wpływa na receptory bólowe, zwane ciałkami Ruffiniego.

Głównymi zaletami kinesiotapingu jest jego szerokie zastosowanie, sposób działania oraz wygoda użytkowania. Przyklejone przez fizjoterapeutę plastry przepuszczają powietrze i wodę, nie wywołują reakcji alergicznych, a do tego są bardzo wygodne w użytkowaniu – zachowują się jak druga skóra. Cechy te są niezwykle ważne w przypadku dzieci, które są szczególnie wrażliwe na alergenne i szkodliwe substancje.
 Działanie:

- wpływa na funkcję mięśni (zmniejsza patologiczne napięcie, ułatwia/ poprawia funkcję)

- poprawi mikrokrażenia

- aktywacja systemu limfatycznego

- wspieranie funkcji stawawów

 

 Zastosowanie:

 

Terapia bólu

Terapia pooperacyjna

Drenaż limfatyczny

Problemy internistyczne

Ortopedia

Neurologia

- Pediatria