Gabinet Terapii Dzieci - Michał Tuczapski
ul. M. Sienickiego 8 | 22-300 Krasnystaw | woj.lubelskie | email: gabinetterapiidzieci@op.pl | tel: 697640600, 603764714 | NIP: 5641678655
   Home      Gabinet
 

Gabinet Terapii Dzieci

Mający swoją siedzibę w Krasnymstawie Gabinet Terapii Dzieci Michała Tuczapskiego to wyposażony w specjalistyczne sprzęty gabinet terapii neurofizjologicznej.


Miejsce to stworzone jest z myślą o najmłodszych pacjentach, potrzebujących specjalistycznej terapii fizjoterapeutycznej.


Proponowana przez nas oferta obejmuje rehabilitację według dwóch metod, które pobudzają rozwój ruchowy maluchów.


Pierwszą z nich jest terapia metodą NDT-Bobath, która za pomocą określonych punktów kluczowych powoduje wygaszanie przetrwałych reakcji odruchowych i prowokowanie prawidłowych.


Drugą z nich jest terapia metodą Vojty, która za pomocą stymulowania określonych stref na ciele dziecka pobudza Ośrodkowy Układ Nerwowy do prawidłowego rozwoju.


Odpowiednio dostosowana terapia dzieci pozwala na wyeliminowanie nieprawidłowości, a także zapobiega w pogłębianiu się dalszych dysfunkcji.


Za każdym razem zachęcamy rodziców, aby czynnie brali udział w przebiegu całej terapii. Dostosowujemy odpowiednie ćwiczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeprowadzamy regularne spotkania. Oprócz tego, uczymy rodziców jak powinni ćwiczyć, aby uzyskać efekty w dalszym rozwoju swojego dziecka. Uzupełniająca terapia w domu sprawia, że efekty są widoczne o wiele szybciej, niż w sytuacji, gdyby ćwiczenia były prowadzone wyłącznie na miejscu w gabinecie.