Gabinet Terapii Dzieci - Michał Tuczapski
ul. M. Sienickiego 8 | 22-300 Krasnystaw | woj.lubelskie | email: gabinetterapiidzieci@op.pl | tel: 697640600, 603764714 | NIP: 5641678655
   Home      Cennik

Cennik

Poniżej przedstawiamy ceny wizyt diagnostycznych oraz zabiegów rehabilitacyjnych, wykonywanych w naszym gabinecie:

Konsultacja fizjoterapeutyczna      100 zł

Podczas takiej wizyty wykonujemy badania podmiotowe i przedmiotowe pacjenta i analizę dostarczonej dokumentacji medycznej. Sprawdzamy odruchy OUN i oceniamy motorykę spontaniczną. Na podstawie wywiadu ustalamy cele rehabilitacji oraz przygotowujemy szczegółowy program terapii.

Terapia metodą NDT-Bobath           80 zł

Jest to terapia neurofizjologiczna przeznaczona dla niemowląt, dzieci i młodzieży. Polega na regulowaniu nieprawidłowego napięcia mięśni za pomocą technik dostosowanych do obecnego stanu motorycznego dziecka. Dodatkowo utrwala się prawidłowe z punktu widzenia fizjoterapii odruchy.

Terapia metodą Vojty                    80 zł

Metoda tego typu oparta jest na przekonaniu, że wszystkie wzorce odpowiedniego ruchu człowieka ujawniają się wraz wykształceniem ośrodkowego układu nerwowego. Dziecko, którego układ nie rozwija się prawidłowo, zaczyna wykonywać ruchy, które mogą pogłębić schorzenia innych układów. Dlatego też w czasie pierwotnego kształtowania organizmu dziecka, poprzez odpowiednie ćwiczenia, pobudzamy i utrwalamy prawidłowe nawyki ruchowe.

W przypadku innych metod fizjoterapeutycznych, takich jak np. kinesiotaping, cennik zabiegów ustalamy indywidualnie, zależnie od m. in. liczby koniecznych wizyt.